Säännölliset bussimatkat
RUS ENG FIN

Attention!!! Our Sales office has moved! New location: St. Petersburg, Chernyshevsky square, 11, hotel “ROSSIA” (nearby metro St. “Park Pobedy”).
We’re waiting for you in our new office!!!

Aikataulut ja bussilinjat

Pietari – Helsinki
Lähtö
07:00
PietariLinja-autoasema (Obvodny kan., 36)
Saapuminen
15:00 *
Helsinkilinja-autoasema Kamppi, Urho Kekkosen katu 1
Kesto
7h 00m
Hinta yhteen suuntaan
alk. 15

Pysäkit reitillä Pietari- Helsinki:

• Pietari, metro Frunzenskaya, 7:15
• Pietari, hotel “ROSSIA”, Chernyshevsky square, 11 7:50
• Viipuri, linja-autoasema, 10:30
• Torfyanovka, rajanylityspaikka, 11:20
• Vaalimaa, rajanylityspaikka, 11:50*
• Hamina, linja-autoasema, 12:25*
• Karhula, linja-autoasema, 12:40*
• Loviisa, linja-autoasema, 13:20*
• Porvoo, linja-autoasema, 13:55*
• Helsinki, Lentoasema Vantaa, terminaali Viking Line, Silja Line (Pysähtyy tarvittaessa)
Helsinki – Pietari
Lähtö
12:00
Helsinkilinja-autoasema Kamppi, Urho Kekkosen katu 1
Saapuminen
20:50 *
Pietarihotel “ROSSIA”, Chernyshevsky square, 11
Kesto
7h 50m
Hinta yhteen suuntaan
alk. 15

Pysäkit reitillä Helsinki - Pietari:

• Porvoo, linja-autoasema, 12:50
• Loviisa, linja-autoasema, 13:25
• Karhula, linja-autoasema, 14:10
• Hamina, linja-autoasema, 14:25
• Vaalimaa, rajanylityspaikka, 15:00
• Torfyanovka, rajanylityspaikka, 17:40*
• Viipuri, linja-autoasema, 18:30*
• Pietari, metro Frunzesnkaya, 20:25*
Pietari – Lappeenranta
Lähtö
07:00
Linja-autoasema (Obvodny kan., 36)
Perillä
12:05 *
Lappeenrantalinja-autoasema, Ratakatu 21
Kesto
5h 05m
Hinta yhteen suuntaan
18

Pysäkit reitillä Pietari – Lappeenranta:
• Pietari, metro Frunzenskaya, 7:15
• Pietari, hotel “ROSSIA”, Chernyshevsky square, 11 8:00
• Viipuri, linja-autoasema, 10:30
Lappeenranta - Pietari
Lähtö
16:50
Lappeenrantalinja-autoasema, Ratakatu 21
Perillä
22:00 *
Pietarihotelli “ROSSIA”, Chernyshevsky square, 11
Kesto
5h 50m
Hinta yhteen suuntaan
18

Pysäkit reitillä Lappeenranta - Pietari:
• Viipuri, linja-autoasema, 19:45*
• Pietari, metro Frunzesnkaya, 21:40*

*Saapumisaika on arvioitu saapumisaika määränpäähään. Arvioituun saapumisaikaan sisältyy matkan kesto ja rajan ylitys. Saapumisajat määränpäähään ovat paikallisaikaa ja voivat muuttua kuljetusliikenteestä johtumattomista syistä.

Lähtön päivänä voit ostaa lippua kuljettajalta, jos bussissa on avoimia työpaikkoja.