Säännölliset bussimatkat
RUS ENG FIN

Attention!!! Our Sales office has moved! New location: St. Petersburg, Chernyshevsky square, 11, hotel “ROSSIA” (nearby metro St. “Park Pobedy”).
We’re waiting for you in our new office!!!

Aikataulut ja bussilinjat

Pietari – Helsinki
Lähtö
07:00
PietariLinja-autoasema (Obvodny kan., 36)
Saapuminen
15:30 *
Helsinkilinja-autoasema Kamppi, Urho Kekkosen katu 1
Kesto
7h 30m
Hinta yhteen suuntaan
alk. 15

Pysäkit reitillä Pietari- Helsinki:

• Pietari, metro Frunzenskaya, 7:15
• Viipuri, linja-autoasema, 10:30
• Torfyanovka, rajanylityspaikka, 11:20
• Vaalimaa, rajanylityspaikka, 12:20*
• Hamina, linja-autoasema, 12:55*
• Karhula, linja-autoasema, 13:10*
• Loviisa, linja-autoasema, 13:50*
• Porvoo, linja-autoasema, 14:25*
• Helsinki, Lentoasema Vantaa, terminaali Viking Line, Silja Line (Pysähtyy tarvittaessa)
Helsinki – Pietari
Lähtö
12:00
Helsinkilinja-autoasema Kamppi, Urho Kekkosen katu 1
Saapuminen
19:30 *
PietariHotelli Park Inn Pulkovskaja
Kesto
7h 30m
Hinta yhteen suuntaan
alk. 15

Pysäkit reitillä Helsinki - Pietari:

• Porvoo, linja-autoasema, 12:50
• Loviisa, linja-autoasema, 13:25
• Karhula, linja-autoasema, 14:10
• Hamina, linja-autoasema, 14:25
• Vaalimaa, rajanylityspaikka, 15:00
• Torfyanovka, rajanylityspaikka, 16:40*
• Viipuri, linja-autoasema, 17:30*
• Pietari, metro Frunzesnkaya, 19:30*
Pietari – Lappeenranta
Lähtö
07:00
Linja-autoasema (Obvodny kan., 36)
Perillä
13:15 *
Lappeenrantalinja-autoasema, Ratakatu 21
Kesto
5h 15m
Hinta yhteen suuntaan
18

Pysäkit reitillä Pietari – Lappeenranta:
• Pietari, metro Frunzenskaya, 7:15
• Viipuri, linja-autoasema, 10:30
Lappeenranta - Pietari
Lähtö
17:50
Lappeenrantalinja-autoasema, Ratakatu 21
Perillä
21:30 *
Pietarihotelli Park Inn Pulkovskaja
Kesto
4h 40m
Hinta yhteen suuntaan
18

Pysäkit reitillä Lappeenranta - Pietari:
• Viipuri, linja-autoasema, 19:45*
• Pietari, metro Frunzesnkaya, 21:20*

*Saapumisaika on arvioitu saapumisaika määränpäähään. Arvioituun saapumisaikaan sisältyy matkan kesto ja rajan ylitys. Saapumisajat määränpäähään ovat paikallisaikaa ja voivat muuttua kuljetusliikenteestä johtumattomista syistä.

Lähtön päivänä voit ostaa lippua kuljettajalta, jos bussissa on avoimia työpaikkoja.